Anunturi

Liceul Tehnologic ”Grigore C. Moisil” și promoția 1979 lansează un jurnal de amintiri al celei de-a doua promoții a liceului la reuniunea de 40 de ani.
Evenimentul are loc sâmbătă, 18 mai, ora 11, în amfiteatrul liceului.
Denumită ludic „ITC Institutul Tehnica Chiulului”, cartea (în ediție limitată) este o arhivă de întâmplări și desene, îmbogățite de mărturii ale profesorilor și elevilor la distanță de 40 de ani.
Aflăm din prefață că:

Nostalgia anilor de liceu poate fi alinată și de ce nu, alimentată, la întâlniri periodice de la 10, 20, 30 … de ani. Colectivul promoției 1979 a făcut mai mult, a scos la lumină o arhivă de caiete de amintiri. Glume, caricaturi, chiar serii de ficțiuni în bandă desenată sau poezii, proză scurtă, fotografii și povești de liceu, toate forme de a face față anilor 70 într-un liceu tehnologic cu care niciunul nu a
 vea prea multe în comun. De mulți dintre ei, nu s-au lipit materii ca Mașini sau Materiale, dar s-a dezlipit acest jurnal de amintiri. O mărturie și un haz de necaz care poate bucura generația de azi.

intalnire

carte

Oferta Educațională 2019 - 2020

oferta20192020fata oferta20192020verso

Elevii liceului Tehnologic "Grigore C. Moisil" au vizitat luni 15 aprilie 2019

Institutul de Fizică Nucleară (IFIN - HH) și ELI-NP(cel mai mare laser din lume), situate pe platforma Măgurele.

Ziua s-a încheiat cu o vizită la Senatul României

Îi mulțumim d-nei Sbîrnea Liliana, senator de Buzău, pentru invitație!

Senat

Liceul Tehnologic “Grigore C. Moisil” a primit din partea statului norvegian aprobarea derulării unui program cu fonduri nerambursabile,  intitulat  “MORE SKILLFUL STUDENTS GUIDED BY VET SCHOOL & PRIVATE COMPANY IN A NORWEGIAN EXPERIENCE”.

Noutati

Ofertă educațională

2018 - 2019

fata

verso1

TARA LUI ANDREI

tandrei

Informații suplimentare găsiți la: http://www.taraluiandrei.ro

Evenimentul are loc sâmbătă, 18 mai, ora 11, în amfiteatrul liceului.
Aflăm din prefață că:

intalnire

carte

Oferta Educațională 2019 - 2020

oferta20192020fata oferta20192020verso

Elevii liceului Tehnologic "Grigore C. Moisil" au vizitat luni 15 aprilie 2019

Ziua s-a încheiat cu o vizită la Senatul României

Îi mulțumim d-nei Sbîrnea Liliana, senator de Buzău, pentru invitație!

Senat