Anunturi

ANUNȚ

În săptămâna a II-a (18 - 22 septembrie 2017) orele se desfășoară conform orarului provizoriu din prima săptămâna.

În atenția absolvenților clasei a XII-a

Vă aducem la cunoștință că Examenul de certificare a calificării profesionale, sesiunea septembrie va avea loc miercuri, 06.09.2017, începând cu ora:

• a XII-a A ora 1500
  • a XII-a B ora 800
  • a XII-a C ora 1200
  • a XII-a D ora 900

Noutati

TARA LUI ANDREI

polonia019 Grăbește-te! Unul dintre cele 200 de locuri din Tabăra Meseriașilor poate fi al tău! Află mai multe pe www.taraluiandrei.ro

Oferta educationala 2017 - 2018

Pentru anul  şcolar 2017-2018 propunem :

ÎNVĂŢĂMÂNT LICEAL  - ÎNSCRIERE ÎN PERIOADA 13 - 17 iulie 2017

1. Domeniul Media: Tehnician operator procesare text-imagine (intensiv engleză) COD 149

2. Domeniul Electronică automatizări:

3. Domeniul electric: Tehnician în instalaţii electrice COD 147

ÎNVĂŢĂMÂNTUL PROFESIONAL

1. domeniul mecanic: strungar - 14 locuri COD 507
  2. domeniul electric: electrician pentru construcţii -14 locuri COD 563
  3. domeniul electric: electrician joasă şi medie tensiune 10 locuri învăţământ dual angajatori EXIMPROD (3 locuri), TOTAL ELECTRIC AUTOMATIZĂRI S.R.L (4 locuri), INDUSTRIA FILATI BUZĂU (3 locuri) COD 501
  4. domeniul electric: electrician joasă şi medie tensiune 14 locuri învătământ profesional tradiţional COD 567

Notă :

• pentru învăţământul profesional tradiţional elevii primesc decontarea nevetei şi bursă profesională de 200 roni - lunar

ÎNSCRIEREA CANDITAŢILOR

• pentru învățământ dual (COD 501) înscrierea are loc în perioada 12-16 iunie 2017 și 26-30 iunie 2017 pe baza fișei de înscriere în învățământul profesional de stat, la care se anexează fișa de opțiuni pentru învățământul dual care se eliberează și se completează la unitatea de învățământ care organizează învățământ dual.

Notă: Nu pot fi înscriși candidații cu situația școlară neîncheiată, aflați în stare de corigență sau repetenție.

• pentru învățământ profesional tradiţional înscrierea are loc în perioada 3-7 iulie 2017 sesiunea I şi 4-5 septembrie sesiunea a II a, pe baza fișei de înscriere în învățământul profesional de stat.

Notă: Nu pot fi înscriși candidaţii cu situaţia școlară neîncheiată, aflaţi în stare de corigenţă sau repetenţie.

Dosarul de înscriere conţine următoarele documente

a) cererea de înscriere ;

b) cartea de identitate (daca este cazul) si certificatul de nastere, în copie legalizata;

c) adeverinţa cu notele si media generala obţinute la Evaluarea Naţionala din clasa a VIII-a;

d) foaia matricola pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);

e) fisa medicala.

Google Apps for Education

Google for Education

Google for Education este un proiect național susținut de Google, Junior Achievement Young Enterprise si MEN, care dorește să contribuie la o mai bună pregătire a elevilor pentru viața profesională, oferind profesorilor din învățământul preuniversitar acces gratuit la tehnologie și training în utilizarea instrumentelor online.

IMG 20150505 115300

Meseria - Bratara de aur

Eveniment umbrela: Săptămâna Europeană a Tineretului (SET) 2015 – Ediţia a 7-a
Organizator: Liceul Tehnologic "Grigore C Moisil"
Tip eveniment: Eveniment AN national
Data 05.05 2015

todayToday a project, tomorrow the future

Proiectul Today a project, tomorrow the future, aflat deja la a 5-a ediţie, se adresează elevilor de la liceele tehnologice şi vocaţionale care doresc să demonstreze că specializarea pentru care se pregătesc se armonizează perfect cu limba engleză.

PartnerLogo 360px 72 RGBIT Essentials: PC Hardware and Software

Cursul IT Essentials: PC Hardware and Software este un curs in format e-learning care prin accentul pus pe experienta practica ii ajuta pe studenti sa dezvolte aptitudini fundamentale de utilizare a calculatorului si in acelasi timp reprezinta primul pas pentru o cariera in domeniul tehnologiei informatiei si comunicatiilor.